Kommande evenemang

Sat, Nov 07
The Lighthouse Onsala
Astrologikurs - praktisk astrologi
Lär dig hur du kan använda ditt eget horoskop för att se hur planeternas transiter påverkar dig.
Sat, Nov 21
The Lighthouse Onsala
Medial fördjupningskurs för Benny Rosenqvist
Sat, Dec 05
The Lighthouse Onsala
Medial kurs med Saar Avivi
Sat, Dec 12
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - steg 3
Medial och personlig utvecklingskurs under fyra helger.
Sat, Jan 09
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - ny start
Sat, Feb 06
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - steg 4
Medial och personlig utvecklingskurs under fyra helger.
Sat, Mar 13
The Lighthouse Onsala
Mediumutbildning Anna-Lena Vikström
1-årig (4 helger) mediumutbildning för Anna-Lena Vikström på The Lighthouse Onsala
Sat, Mar 27
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - steg 2
Sat, Aug 28
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - steg 3
Sat, Oct 30
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - steg 4
Tid ej fastställd
The Lighthouse Onsala
Restoretive Yoga Retreat
Ett återhämtande retreat med yoga, healing, mindfulness, guidade meditationer, grön ekologisk mat från lokala gårdar på en naturskön plats för maximal avslappning och återhämtning.
Tid ej fastställd
The Lighthouse Onsala
Healing Restorative Yogakurs - onsdagar 17:30
Sat, Oct 17
The Lighthouse Onsala
Lär dig kanalisera - steg 2
Medial och personlig utvecklingskurs under fyra helger.
Fri, Oct 16
The Lighthouse Onsala
Öppet hus på The Lighthouse
Varmt välkommen att komma och besöka oss på The Lighthouse! Fika, mingla och passa på att prova på olika samtal och behandlingar.
Sat, Oct 10
The Lighthouse Onsala
Lär dig använda tankens kraft & attraktionslagen - helgkurs
Lev i frihet - 7 steg att förverkliga dina drömmar!
Fri, Oct 02
The Lighthouse Onsala
Höstkurs - Lär dig kanalisera fördjupning
Fördjupningskurs inom medialitet
Wed, Sep 30
The Lighthouse Onsala
Restoretive Yogakurs - onsdagar 12:00 - 13:30
Wed, Sep 23
The Lighthouse Onsala
Healing Restorative Yogakurs - onsdagar 17:30
Mon, Sep 14
Plats ej fastställd
Nybörjarcirkel i personlig- och andlig utveckling med Caroline Franklin & Hanna Sjögren
Sat, Sep 12
Karsegårdsvägen 38
Medial kurs med Benny Rosenqvist
Sat, Sep 05
The Lighthouse Onsala
Fullbokad! Lär dig kanalisera - steg 1
Nu startar en medial och personlig utvecklingskurs under fyra helger.
Sat, Aug 08
Karsegårdsvägen 38
Fullbokad! Mediumkurs med Anna-Lena Vikström
Wed, Aug 05
The Lighthouse
Healing Restorative Yogakurs - onsdagar 17:30
Sat, Aug 01
The Lighthouse Onsala
FULLBOKAT! Öppet Hus - Invigning 1/8
Varmt välkomna på Öppet Hus på vårt vackra The Lighthouse! Under dagen bjuder vi på olika prova på - yoga, reikihealing och reflexologi bland annat!
Fri, Jul 17
Karsegårdsvägen 38
Fullbokad! Hitta ditt livs högsta syfte! Sommarkurs med Helena-Magdalena
Fri, Jul 10
Karsegårdsvägen 38
Hatha yogaklass - utomhus fredagar 12:00
Sat, Jul 04
The Lighthouse Onsala
Prova på Hathayoga i trädgården på The Lighthouse (1)
Fri, Jul 03
The Lighthouse Onsala
Prova på Hathayoga i trädgården på The Lighthouse
Fri, Jul 03
The Lighthouse Onsala
Sommarkurs - Lär dig kanalisera
Välkommen till denna 3-dagars kurs om kanalisering. Vi njuter i de vackra omgivningarna på Västkusten och utvecklar våra mediala förmågor! Fullmånemeditationen på stranden blir magisk!
Thu, Jun 25
The Lighthouse, Onsala
Lev i ljusetkvällar - Meditaiton, mantrasång & medialitet
Äntligen kan vi mötas på The Lighthouse för Lev i ljuset kvällar. Vi mediterar, sjunger mantran och ägnar oss åt medialitet. På stranden eller punschverandan

Jörgen och Helena-Magdalena Ivekrans-Nätt 

The Lighthouse Onsala

Karsegårdsvägen 38 

439 31 Onsala 

Mail: info@helena-magdalena.com

Telefon: Jörgen Ivekrans-Nätt 070-956 83 55 

©2020 av www.thelighthouseonsala.com.

Skapat med Wix.com